Postavy

        Bernard Frollo
        Velký inkvizitor


Vilemín
Laudón
Kamrok
Kunhuta
Uršula
Ramiréz
Isabel
Pyra
Gryf
Omon
Xardas
Zak
Snorri
Makedon
Drax
Frollo
Tir-Ar-Nog
        Zlo ve své inteligentní podobě. Chladno-krevný, pečlivý, nelítostný a tvrdě jdoucí za svým cílem. Však je taky ovládán upíry, od nichž občas během záchvatů získává instrukce.

        Odmalička jej přitahovala upírská proble-matika a ač byl členem přípravného semináře inkvizice, často chodil v knihovně do zakázané sekce. V ní byl jednoho dne přistižen Xardasem. Za příslib jeho mlčení mu prozradil o chystané akci proti Centru.

        Posedlost po upírech však Frolla přivedla až do Vysoké Lóže Inkvizice, kde strávil dle svých vzpomínek příjemný večer.

        Těsně před příchodem do Kancodlaků byl na cestě do hlavního města, aby se zúčastnil školení pro pokročilé vyšetřovatele. V náhlém hnutí mysli však otočil kočár a rozjel se konat spravedlnost, kde to bylo nejvíce potřeba. Do kočáru mu rovněž přistál dopis od Kunhuty.Styl hraní

Autoritativní, sebejistý, inteligentní, nepotřebuje příliš zvyšovat hlas, co řekne, to platí, prosadí si svou. Zpočátku si je vědom, že jeho pozice ještě není vybudována. Proto postupuje nejprve opatrně, s narůstající mocí však stále bezohledněji a přímočařeji.Potřebné kostýmní a rekvizitní náležitosti

Mnišské roucho bez náboženských motivů, střídmé, zároveň však vyjadřující poměrně vysoké postavení (kvalitní střih i materiál), svatá kniha, větší náboženský symbol na krku.Vztahy s ostatními postavami

Klíčové:
Vilemín – velmi záhy pozná, že je to postava slabá a proto ji bez problémů ovládne. Svou vůli prosazuje chytře pomocí našeptávání a vždy tak, aby si správce myslel, že s návrhem přišel sám.

Xardas – je si vědom toho, že Xardas ví o jeho zálibě v upírech, ale oba hrají maškarádu, že se nepoznali.

Zak – podcení jeho morální a volní kvality. Když si je uvědomí, zjistí, že Zaka musí odstranit a uspořádá na něj hon.

Pyra – je pro něj velmi atraktivní a přitahuje ho i přes své „pohanské“ myšlení. Frollo však jde ve svých cílech přes mrtvoly a proto ji ztratí. Není to úplně jeho vina, upíři to tak chtěli...:)

Kunhuta – zneužije její důvěřivosti k vybudování pozice ve městě. Po procesu už ji nepotřebuje a plánuje, že obviní i ji. K tomu ale už nedojde.

Kladné:
Kamrok (poměrně schopný, mohl by udělat kariéru)

Záporné:
Makedon, Drax & Snorri, Uršula

Neutrální:
Laudón, Ranhojič (oba spíše přezírá), Isabel, Ramiréz


Kachlička 2006 © Gryf & Drax & Snorri