Postavy

        Vilemín Sličný
        Marnivý správce města


Vilemín
Laudón
Kamrok
Kunhuta
Uršula
Ramiréz
Isabel
Pyra
Gryf
Omon
Xardas
Zak
Snorri
Makedon
Drax
Frollo
Tir-Ar-Nog
        Navoněný krajkový aristokrat. Nejvyšší místní politická autorita. Něco mezi Marigoldem a hloupým princem z prvních dílů Černé zmije (možná ne až tak moc trdlo, ale v tom směru). Snadno oblbnutelný až naivní, ale tvrdohlavý a umíněný v tom, co si usmyslí. Roztomile zmatený, poeticky vystupující romantik. Když ho to popadne, je rozmarný extrovert, myslí si, že je středem vesmíru. Někdy se chová rozmazleně nebo, když jde o život, bojácně. Je romantik, takže to, že ho král poslal do zapadákova vládnout a de facto se zbavil jeho politické konkurence, bere jako výzvu k dobrodružství a velký zodpovědný úkol pro dobro království.

        Kvůli své naivní víře v dobro (v terminologii DrD "zmatené dobro") ho kněžka Kunhuta snadno přesvědčí, aby vyslal posla. V pozdější fázi ho Inkvizice poměrně snadno manipuluje a udržuje ho v iluzi, že koná dobro.

        Ke konci prozře, vyhžene Inkvizitora, přidá se na stranu Osvícených a stává se jen mírně privilegovaným členem města.Potřebné kostýmní a rekvizitní náležitosti

Inspirace: Aramis, Marigold

Šlechtický, bohatě zdobený šatník styl mušketýr, šerpa, krajky i na spoďárech, švihák. Elegantní štíhlý meč, vycházková hůl.Vztahy s ostatními postavami

Klíčové:
Kunhuta – bojí se konfrontace s církví, proto se nechá od kněžky ukecat a vyšle posla i přes nesouhlas našeptávajících čarodějů a Vikingů. Nebrání jí v jejím konání.

Frollo – Vilemín má z inkvizitora velký strach, jež maskuje za okázalost a fanfarónství. Vilemín není schopen se inkvizitorovi jakkoliv postavit.

Laudón – přítel, váží si ho a věří v jeho čestnost.

Kamrok – našeptávač, největší zlo do příchodu inkvizitora, Vilemín se domnívá, že rozhoduje on, ale ve skutečnosti jen opakuje lokajovy návrhy. Po převratu se jej zbaví.

Kladné:
Xardas a Zak (respekt), Pyra (umí věštit a kreslit takové ty horoskopy), Ramiréz (schopný chlapík)

Záporné:
Drax & Snorri a Makedon (jsou spíše trpění, než že by je nějak otevřeně nenáviděl, občas pomohou)

Neutrální: (= Nuly)
Ranhojič, Isabel, Uršula


Kachlička 2006 © Gryf & Drax & Snorri